Glazbena škola Arija prepoznatljiv je i neizostavan sudionik mnogobrojnih glazbenih programa te istinski promotor glazbene kulture u našem gradu. Već dvadeset i dvije godine Arija nizom programa i projekata potiče i razvija glazbeno stvaralaštvo i kreativnost s ciljem promicanja i unapređivanja glazbene kulture i umjetnosti u našoj sredini. Iz Arije su proizašli mnogi glazbenici, koji danas aktivno sudjeluju u glazbenom životu Đakova i Đakovštine djelujući u kulturno-umjetničkim društvima, raznim glazbenim sastavima ili samostalno razvijajući glazbene karijere. Značajan broj glazbenika je svoje prve glazbene korake ostvario u Ariji, a danas su akademski obrazovani glazbenici.
Iza cijele priče stoji Zdravko Drenjančević zajedno s dokazanim glazbenim pedagozima
Ovaj dugogodišnji uspješan rad Arije rezultat je cjelokupnog tima glazbenih pedagoga koje predvodi Arijin utemeljitelj i umjetnički voditelj doc.dr.sc. Zdravko Drenjančević. U njegovom dosadašnjem glazbenom djelovanju ističu se dvije značajne osobine: visok stupanj obrazovanja i dugogodišnji glazbeno-pedagoški rad, koji su Ariji osigurali uspješnost i prepoznatljivost.
Dr.sc. Zdravko Drenjančević je docent na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku gdje predaje teorijske glazbene predmete (solfeggio i harmoniju). Završio je osnovnu i srednju glazbenu školu Franje Kuhača u Osijeku, klavirski smjer. Na Pedagoškom fakultetu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku stekao je diplomu profesora glazbene kulture. Potom upisuje poslijediplomski magistarski studij na Akademiju za glazbo u Ljubljani te na odjelu za kompoziciju i glazbenu teoriju stječe akademski stupanj magistra znanosti. Na odsjeku za kompoziciju i glazbenu teoriju Akademije za glazbo u Ljubljani ujedno stječe i akademski stupanj doktora znanosti. Sudionik je domaćih i međunarodnih znanstvenih simpozija te autor znanstvenih radova s polja teorije glazbe, muzikologije i etnomuzikologije.
Na glazbeno-umjetničkom planu izdvajaju su koncerti koje je u svojstvu orguljaša održavao u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Srbiji i Češkoj, promičući hrvatsku sakralnu glazbu.
Glazbeno-pedagoški rad obilježio je kroz godine Zdravka Drenjančevića
Kao glazbeni pedagog radio je u Glazbenoj školi Josipa Runjanina u Vinkovcima (klavir) i Glazbenoj školi pri OŠ Ivana Gorana Kovačića u Đakovu (voditelj škole, klavir, solfeggio, zbor). U glazbeno-pedagoškom radu isticao se kao dirigent i voditelj sljedećih ansambala: Tamburaški orkestar „Đakovština“, razni crkveni pjevački zborovi (Viškovci, Đakovo, Kuševac), Muška vokalna skupina „Bećarine“ KUD-a „Tena“ Đakovo, Pjevački zbor Osnovne glazbene škole iz Đakova (s kojim, kao debitant, osvaja Srebrenu plaketu – Drugu nagradu na 52. Glazbenim svečanostima Hrvatske mladeži u Varaždinu), Ženska klapa „Certissa“ Đakovo, ŽVS „Đakovčanke“. Djelovao je i kao glazbeni suradnik u Udruzi za pomoć osobama s teškoćama u razvoju „Neven“ Đakovo.
Ističe se kao skladatelj pjesama za razne festivale i smotre koje njeguju slavonsku tradicijsku glazbu. Autor je glazbe pjesme „Moja duša“, koja je doživjela veliki uspjeh u izvodbi MVŠ „Bećarine“. Član je različitih ocjenjivačkih povjerenstava (dječjih festivala i smotri pučkog folklora Slavonije i Baranje), a bavio se i melografskim radom.
Kao korepetitor surađivao je sa više različitih ansambala (HKUD „Osijek 1862“, Mješoviti studentski zbor Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu i Mješoviti pjevački zbor Gimnazije A. G. Matoša iz Đakova).
Član je Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga (HDGPP) i Hrvatskog muzikološkog društva (HMD).
Zahvaljujući upravo permanentnom glazbenom usavršavanju i dugogodišnjem glazbeno-pedagoškom i umjetničkom radu doc.dr.sc. Zdravko Drenjančević je stvorio glazbenu školu, koja danas uistinu predstavlja značajan čimbenik kulturnog i umjetničkog života grada Đakova i Đakovštine.
Glazbena škola Arija upisuje nove članove
Početkom nove školske godine nastavlja s radom i Glazbena škola Arija, koja upisuje nove članove u sve svoje programe. Na njihove programe kao što su radionice za djecu, zbor, škola pjevanja te škole klavira, sintisajzera, gitare, tambure, harmonike i bubnjeva možete se prijaviti porukom ili pozivom na broj telefona +385 98 594 235, a sve informacije o njihovim programima saznajte u videu: